Teknolojinin her geçen gün hızla ilerlemesi; çocuklarımızı Televizyon ve Bilgisayar başında vakit geçirmesine mahkum ediyor. Bu durumdan sizin çocuğunuz da etkileniyorsa, çocuğunuza spor yapma alışkanlığı kazandırabilir ve sağlıklı bir gelecek sunabilirsiniz.

Çocuğunuzun henüz tercih yapma yetisi olmadığından; gelişme sürecinde lütfen çocuğunuzu Obeziteye neden olan Televizyon ve Bilgisayar ortamına hapsetmeyin !

Sağlıklı ve Başarılı bireyler yetiştirmek için cimnastik yapmanın çok büyük katkısı vardır.

Özellikle okul öncesi yaşlarda çocuğun doğal hareketlerine paralel, spora yönelik hareketlerin geliştirilmesine ve pekiştirilmesine dikkat edilmeli ilköğretim çağında önceden kazanılmış motor becerileri temel alınarak atletizm, cimnastik, yüzme, kayma sporlarının temel hareketleri geliştirilmelidir.

3 – 6 yaş grubunda spor dalına özgün temel teknik becerilerin kazanılması ön plana çıkar.

Cimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle başlama yaşının 3 yaş olduğu için tüm sporların öncesinde yer alabilen, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Cimnastik, çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlıyor.

Tüm spor branşlarının temelini oluşturan Cimnastik, çocukların ileride branş değişikliği yaptıklarında dahi, herhangi bir bireysel veya takım sporuna bir adım önde başlamalarını sağlıyor. Cimnastik ile diğer spor dalları arasındaki farkı anlayabilmek, gerçek spor bilincini açık bir şekilde ortaya koyar.